Powłoka ochronna DACRO™ jest to system składający się z trzech warstw:

• cynk;
• antykorozyjna, konwersyjna powłoka chemiczna;
• spiek ceramiczny.

Wszystkie warstwy są mocno połaczone wiązaniami poprzecznymi utworzonymi przez warstwę "2" - konwersyjną. Jest to unikalne rozwiązanie, o formie kompozytu, zapobiegające odpadaniu wierzchniej warstwy ceramicznej. Cały system daje bardzo wysoką odporność antykorozyjną na wszystkie czynniki korozyjne, właczając gaz i słoną wodę.

Test w komorze solnej - 1005 godzin
dacro-test-pl.gif
Wyniki testu w komorze solnej
dacro-wykres-pl.gif

Do wystąpienia rdzy na 5% powierzchni łącznika dla stali węglowej, zabezpieczonej różnymi rodzajami powłok antykorozyjnych.

dacro.gif
a - spiek ceramiczny (ok 10 µm),
b - chemiczna powłoka konwersyjna,
c - powłoka cynkowa (b+c ok 5µm),
d - stal.
Wszystkie wyniki i zalecenia zostały podane na podstawie testów laboratoryjnych. Warunki zewnętrzne panujące na placu budowy powinny być wzięte pod szczególną uwagę przy doborze łącznika. Ponieważ środowisko pracy łącznika może się zmieniać, SWAL nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie zamieszczonych w katalogu informacji. SWAL nie ponosi odpowiedzialności za błędnie przeprowadzony montaż łącznika powstały w wyniku błędu druku parametrów, zaleceń lub nieprawidłowego montażu. SWAL zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz parametrów technicznych łączników.